Basket_selected
Shopping cart is empty

Categories

sklep@futuregardens.pl

Consulting and advices:
608 46 46 55
Orders 8:00-16:00
32 20 10 563

POLECAMY TERAZ!!! Gigantyczne kwiaty

Spektakularna odmiana hibiskusa bylinowego o dużych kwiatach, które dorastają nawet do 30 cm średnicy. Nie można jej mylić z popularną odmianą ketmi syryjskiej.

Dzięki wysiłkom hodowców udało się uzyskać podwyższoną odporność na mróz. Jest w stanie wytrzymać nawet -34 stopnie C.

Jest to odmiana bylinowa, więc jak każda bylina po pierwszych przymrozkach część nadziemna zamiera i odradza się od korzenia na wiosnę.
Najczęstsze kolory kwiatów to biały, różowy i czerwony w przeróżnych kombinacjach. Czas pełnego rozkwitu to jeden dzień, ale ilość kwiatów powoduje, że jest niezwykle dekoracyjny przez cały okres kwitnienia, gdyż kwiaty pojawiają się jeden po drugim. Dorosłe egzemplarze mogę mieć nawet do 200 kwatów. Kwitnie od czerwca do października w zależności od gatunku.

Uprawiając hibiskusy musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ to ostatnie z bylin, które budzą się ze stanu uśpienia wiosną. W naszych warunkach klimatycznych ich wegetacja zaczyna się dopiero w maju.

Lubą stanowiska słoneczne lub półcieniste.
Preferują gleby zdrenowane o pH 6-7 i stałej wilgotności.

Na zimę należy grubo ściółkować powierzchnię wokół korzenia i nasady krzewu ziemią ogrodową, kompostem lub piaskiem. Kopczyk rozkopujemy wiosną - najlepiej w maju i przycinamy zeszłoroczne pędy.

Nawozimy zaraz po rozpoczęciu wegetacji, czyli pod koniec maja, kiedy widoczne są nowe przyrosty, najlepszy jest nawóz do roślin balkonowych.