Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie


Złóż zamówienie telefonicznie:

728322192

Kielichowiec wonny FOXY LADY Calycanthus floridus C5/40-60cm *K13

Dostępność:
KOLEKCJA LIMITOWANA
Cena netto: 89,81 zł / szt. 97,00 zł / szt.

Nowy - o purpurowych liściach...

 Kielichowiec wonny FOXY LADY

Calycanthus floridus
Wartościowa odmiana różniąca się od gatunku większymi, purpurowymi, młodymi liśćmi, dużymi kwiatami, oraz powolniejszym i gęściejszym wzrostem.

Została wyselekcjonowana w szkółce Kwekerij Arborealis w Holandii.

Jest to niezwykle atrakcyjny, rozłożysty krzew o gęstym ulistnieniu.

Liście duże, zwracają uwagę...

Dorasta  przeciętnie do 1,5 metra wysokości i podobnej szerokości.

  Od czerwca do lipca roślina obsypana jest pachnącymi, brunatno-czerwonymi kwiatami o średnicy ok. 5 cm. Często pierwsze kwiaty pojawiają się już w maju, a pojedyncze utrzymują się niekiedy aż do września. 

 Zapach jest podobny do dojrzałych truskawek, stąd amerykańska nazwa „krzew truskawkowy". Według niektórych zapach przypomina bardziej dojrzałe jabłka, banany, ananasy czy wino.

 

Liście ma błyszczące, eliptyczne, pomarszczone, purpurowo-zielone, jesienią przebarwiają się na złocisty i pomarańczowobrązowy kolor. 

Pachną nie tylko kwiaty, ale również kora, liście, a nawet korzenie! 

 

Rady ogrodnika:
Kielichowiec wonny może rosnąć na przeciętnej ogrodowej glebie odpowiednio żyznej, przepuszczalnej, i umiarkowanie wilgotnej. Wymaga stanowiska słonecznego i osłoniętego.

 Odporny na wszelkie choroby i szkodniki.

Odporność na mróz jest dość duża. Wytrzymuje temperatury do - 26°C, ale zwłaszcza w najzimniejszych rejonach Polski warto zabezpieczyć młode rośliny przed mrozem okrywając nasadę krzewu.

W celu zachowania zwartego pokroju i odpowiedniego kształtu, należy przyciąć krzew wiosną pozostawiając jak najwięcej młodych, zdrowych pędów.

 

Zasługuje na sadzenie w honorowych miejscach: przy drzwiach wejściowych, wokół tarasu, wszędzie tam, gdzie można się będzie rozkoszować zapachem jego kwiatów.

  Oferowane sadzonki mają wysokość ok. 40-60 cm, ukorzenione są w pojemnikach 5-litrowych.
Poniżej przykładowe rośliny we wrześniu.