Basket_selected
Koszyk jest pusty

Kategorie

Lilak BLOOMERANG® Pink Perfume na PNIU /Pa100(130)cm

Dostępność:

Nowa odmiana - kwitnie całe lato...

Lilak BLOOMERANG Pink Perfume®

Syringa

Nowa, karłowa odmiana lilaka pochodząca od siewki wyselekcjonowanej przez Andre Nijnattena z Zundert. Zapewne krzyżówka wielu gatunków, wśród nich S. pubescens i S. meyeri.

Jak każdy lilak z serii Bloomerang odznacza się bardzo długim okresem kwitnienia. Zwykle rozpoczyna się ono na początku lipca i trwa nawet przez całe lato. Liliowo-różowe kwiaty zebrane w luźne szczytowe grona cechują się intensywnym, słodkim, przyjemnym zapachem. Kwiaty po przekwitnieniu opadają same.

Dorasta do wysokości 1,2 m.

Wprowadzona do handlu w 2011 zdobyła brązowy medal na targach Plantarium w Boskoop, Holandia. Odmiana licencjonowana w Europie (EU28462).

 

Możemy sadzić pojedynczo lub wykorzystać do tworzenia nieformowanych żywopłotów. Pojedyncze egzemplarze ładnie wyglądają przed wejściem do domu oraz w pobliżu altan i tarasów, nie tylko ze względu na pokrój, ale przede wszystkim... ten zapach.

Z uwagi na niewielkie rozmiary nadaje się do sadzenia nawet w małych ogrodach oraz do pojemników na balkonach, tarasach i patio.

 Wymagania:

- lubi stanowisko słoneczne,

- odporny na mrozy i wytrzymały na suszę,

- odporny na choroby grzybowe (mączniaka),

- dobrze toleruje warunki miejskie,

- zaletą odmiany jest to, że zakwita już w młodym wieku, po kwitnieniu warto usunąć przekwitłe kwiatostany w celu utrzymania gęstego pokroju.

 

 Oferowane sadzonki są szczepione na pniu na wysokości 100 cm + korona = wysokość całkowita około 130 cm, są ukorzenione w pojemnikach 3-litrowych.